HOŘČICE S KŘENEM

BIO
Neohodnoceno
85 Kč
Skladem (>5 200 g)

Složení: hořčice bílá*, vinný Burgundský ocet červený* (Demeter- z bio dynamického zemědělství) ,vířená voda, křen*, třtinový cukr* (7,2%) mořská sůl (1,5%). Složky označené * pocházejí z kontrolovaného ekologického zemědělství.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jemná hořčice s křenem pro lepší zdraví.

Složení: hořčice bílá*, vinný Burgundský ocet červený* (Demeter- z bio dynamického zemědělství) ,vířená voda, křen, třtinový cukr* (7,2%) mořská sůl (1,5%). Složky označené * pocházejí z kontrolovaného ekologického zemědělství.

Její základ tvoří ekologicky pěstované hořčičné semínko a kvalitní bio ocet. Dosladili jsme ji třtinovým cukrem a křenem, který ji dodává příjemnou chuť. Křen navíc pomáhá udržet správnou střevní mikroflóru, podporuje tvorbu vitamínu B1, který zlepšuje paměť a schopnost soustředit se, povzbuzuje chuť k jídlu, snižuje krevní tlak a napomáhá při zánětu močových cest nebo ledvin.

O hořčici se tvrdí, že není jen ochucovadlem, ale může být i lékem. Podporuje prý vstřebávání minerálních látek v těle, posiluje činnost tlustého střeva a dýchacích orgánů. Výzkumy dokonce ukázaly, že konzumace hořčice k uzeninám či ke grilovanému masu zmírňuje vliv toxických látek, které jsou v nich obsažené.

My ji máme rádi i na přípravu zálivek na salát, do dresinků k masu i k vegetariánským jídlům. Má výraznou chuť, výborně chuťově doplní pomazánky, omáčky, dipy i polévky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Slané bio výrobky
Obsah:: 200 g

BIO pěstitel, výrobce a provozovatel e-shopu zeSoutoku.cz 

logomidi                                 certifikace:         biologo                                                                                  

BIO Zpracovna je samostatným střediskem, integračním sociálním podnikem Svobodného statku na soutoku, o.p.s. od roku 2020. Funguje na principu sociálního podniku a vytváří vhodná pracovní místa pro osoby se zdravotním hendikepem.

S novou šetrnou technologií zpracovává a prodává výrobky převážně z vlastních bio výpěstků zeleniny, ovoce a bylin prostřednictvím nového e-shopu www.zeSoutoku.cz.

Jsme pěstitelé a zároveň zpracovatelé bio zeleniny, ovoce a bylin již od roku 2012.

Naše činnost je založena na biologicko-dynamickém zemědělství a jeho léčivém vlivu na krajinu a člověka.

S tímto vědomím přistupujeme jak k pěstování, tak i zpracování našich výpěstků. 

V našem provozu nám pomáhají lidé se speciálními potřebami, kteří se podílejí na zemědělské i zpracovatelské činnosti, což jim dává možnost začlenění do společnosti.

Největší část našich výpěstků pěstujeme pro takzvané KPZ (komunitou podporované zemědělství (více zde)), které funguje na principu předplacení úrody. Tím vzniká podpora a propojení pěstitele a odběratele.

Svobodný statek na soutoku je součástí camphillského společenství na soutoku, které žije dle antroposofického pohledu na život  (více o společenství zde).

Utváření poslání Svobodného statku na soutoku, o.p.s. jsme pojali trochu šířeji než jen provozování zemědělské činnosti.

Naším záměrem je:

  1. ozdravení krajiny, společnosti a postavení zemědělce v nich
  2. utváření svobodného statku na principech bio-dynamického zemědělství
  3. vytvořit prostor pro pracovní, poznávající a sociální setkávání lidí na statku
  4. konat a utvářet se smyslem pro krásu a pravdivost
  5. ve svém úsilí navázat na podněty a práci Rudolfa Steinera a Karla Königa, a na zemědělský odkaz Eugena Krause

(více o svobodném statku zde) 

 

BIO výpěstky a výrobky ze Svobodného statku na soutoku mají označení regionální produkt Českého středohoří.

 

 

 Biozpracovna-Logo-png  Projekt: BIO Zpracovna                                               

Číslo projektu: CZ.03.2.60/0.0/0.0/17_129/0014964  

Realizace: od 1.1.2020 do 31.12.2022                                                                  

 V roce 2020 nám byla schválena dotace z EU na sociální podnik a profesionální zpracovnu našich výpěstků. Díky tomu jsme mohli nově zaměstnat lidi se speciálními potřebami a začít ještě více a kvalitněji zpracovávat a dodávat Vám naše bio produkty.

logo-opz
 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.