O nás

Živé ze soutoku

 

Jsme camphillské společenství v Českých Kopistech, žijeme a pracujeme spolu s lidmi se speciálními potřebami,

a zároveň máme dvě neziskové organizace, kterými působíme do světa.

Camphill na soutoku, z.s - www.camphill-na-soutoku.cz - provozující sociální služby a zastřešující naše spíše sociální činnosti a svíčkařskou dílnu,

a Svobodný statek na soutoku, o.p.s. - www.svobodny-statek.cz - provozující bio-zemědělství zaměřené zejména na bio-zelinářství, zastřešující náš přístup k Zemi, ke krajině a ke kulturní krajině obzvlášť.

V rámci Svobodného statku na soutoku vznikla naše Bio-Zpracovna, a to jako sociální podnik, samostatná jednotka v rámci provozu statku. Zpracováváme přednostně naše výpěstky, a doplňujeme je výpěstky našich bio-kolegů, když je potřeba. Naše Zpracovna je komorní, a je výrazně spojena s ruční prací.

V rámci Camphillu na soutoku funguje svíčkařská dílna, kde vyrábíme svíce ze 100% včelího vosku. Dílna funguje zčásti jako součást sociálních služeb, zčásti jako samostatná organizační jednotka.

Rozhodli jsme se nabízet i výrobky spřízněné s naší filosofií, která vychází hlavně z prakticky pojaté antroposofie,

nebo s naším praktickým životem... prostě to, co máme rádi, nebo to, co používáme, a co s námi souzní - anebo i věci, na které se nás ptáte, a my zjistíme, že do této nabídky ladí i nám.

 

Přejeme Vám příjemný nákup,

 

Srdečně za camphillské společenství

Katarína Králiková

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.