Bronzové hrábě Perseus

Neohodnoceno
2 749 Kč 2 271,90 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

Pro zakládání záhonu nejlepší start. Pevné hrábě na listí i hlínu. Masivní slitina mědi, násada bez povrchové úpravy z lipového dřeva.

Rozměr 155 x 32 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

PKS-Bronze logo

  • Výrobce poskytuje záruku 10let na kovové díly (to neplatí na opotřebení materiálu) a 2 roky na dřevěnou násadu.

  • Mají nesrovnatelně delší životnost než železná zařízení.

  • Nepodléhají korozi (také žádná měděnka).

  • Jsou takřka „bezúdržbové“.

  • Pracovní okraje zůstávají déle ostré a lze je opakovaně ostřit znovu. Vyklepáním dochází rovněž ke zhutnění bronzu a tím i ke zvýšení jeho odolnosti a pevnosti.

  • Prací s bronzovým nářadím PKS zavádíte do půdy stopové prvky mědi, která zvyšuje úrodnost půdy, má zásadní roli v enzymatických procesech, zlepšuje stav rostlinstva a zvyšuje úrodnost.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bronzové nářadí
Hmotnost: 1.15 kg
Rozměr: 155 × 32 cm
Váha: 1,150 Kg
Násada: lipové dřevo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

logo_PKS

PKS (Pythagoras-Keplerův systém podle Viktora a Waltera Schaubergera - „Společnost pro rozvoj přírodní technologie“ ) 

 Měděné a bronzové nářadí používáme na našem statku již několik let a máme s ním dobrou zkušenost. Proto Vám ho nabízíme pro Vaši práci se zahradou a s krajinou kolem Vás.

Měděné nástroje jsou již svým vzezřením krásné a budí respekt, protože je na nich i vidět, že jsou cenné a vzácné. Práce s nimi je radostí a opatrnost, kterou budí sám materiál, podporuje jejich udržitelnost. Nástroje, které pochází od sdružení PKS jsou bytelné, pevné, tepané a tedy „tvrdé“ a i násady jsou vybírány tak, aby dlouho vydržely.


Lesník a badatel ohledně životních sil Viktor Schauberger nahlédl, že nástroje, které se používají v zemědělství, zanechávají v zemi stopové množství kovu, ze kterého jsou vyrobeny. To pak posiluje v krajině jistou náladu - u železa jde o náladu Marsu, boje a síly. Měď nese náladu Venuše - síly harmonie a krásy. 

Četné výzkumy a studie Viktora Schaubergera vedly k výrobě bronzového zahradního nářadí, které nabízí Johannes Stadler / PKS ze slitiny mědi od roku 1996. 

V padesátých letech bylo provedeno několik pokusů výsadby ve velkém měřítku, které prokázaly významné zvýšení výnosu díky použití zařízení ze slitin mědi pro zpracování půdy. 

Výrobce poskytuje doživotní záruku (= 25 let) na kovové díly a 2 roky na dřevěnou násadu. Nepodléhají korozi a jsou takřka „bezúdržbové“. 

K zachování ostří čepele a trnů je vhodné čas od času okraje vyklepat. Vyklepáním dochází rovněž ke zhutnění bronzu a tím i ke zvýšení jeho odolnosti a pevnosti. Vyklepávání je tedy způsob, jak svůj nástroj stále zkvalitňovat.

PKS-Bronze logoVíce o PKS

 Pythagoras Kepler System

Lesník, přírodovědec a vynálezce Viktor Schauberger získal průkopnické znalosti v různých oblastech (lesnictví, zemědělství, vodní hospodářství a revitalizace vody, volná energie atd.) a zanechal rozsáhlou sbírku spisů. Archiv V. Schaubergera  je po celá desetiletí ve Villa Rothstein, Engleithen poblíž Bad Ischl v horním Rakousku v Solné komoře.

Archiv Viktora Schaubergera původně založil jeho syn, matematik a fyzik Dipl.Ing. Walter Schauberger. Rozvinul živou pedagogickou a výzkumnou činnost. Walter Schauberger přivedl matematické / fyzikální implementace pozorování přírody a teorie svého otce do souladu s harmonickými nálezy Pythagora a Johannese Keplera.

Z úcty k těmto velkým vědcům dal Walter Schauberger domu jméno  PKS  -  Pythagoras  Kepler  Schule. Výsledky výzkumu shrnul pod termín PKS - Pythagoras Kepler System.

Naše kolegyně osobně toto místo navštívila a zanechalo to v ní dojmy, které jsou stále živé: - Je to krásný “zámeček” uprostřed přírody. Místo spravuje (spravoval tehdy?) vnuk Viktora Schaubergera a sám nás tímto místem provázel. Je tam vystaveno mnoho vynálezů, které nikdo nikdy nezačal vyrábět, protože by nebyly dosti ziskové - např. násada na výfuk, kde se spálí všechny zplodiny - je to z mědi, nerezaví to a když si to koupíte, již to není potřeba kupovat podruhé. To se zdá z pohledu tržní ekonomiky nerentabilní. Motory založené na “implozi” - tedy sílu vyrábějící a ne spotřebovávající jsou z tohoto pohledu nehodné dalšího zkoumání. - A podobně. Měděné nástroje jsou vlastně jedním z mála impulsů Viktora Schaubergera, který se prosadil do praxe. - I ony jsou však vyráběny přímo v návaznosti na tento institut, a v relativně malém množství. Jejich kvalita je dána i jejich ručním opracováním, ale i obecně zaměřením lidí, kteří je vyrábí, primárně na kvalitu a ne na zisk. - To je dnes vzácné. 

Proto se dá říci - nevěřte nám, ale ověřte si to sami.                                                                                                               www.pks.or.at

  

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení