Bronzová jednozubá motyčka Pollux

Neohodnoceno
1 549 Kč
Skladem (3 ks)

Motyčka spojuje výhody kypřícího háku a klasické motyčky.

Masivní slitina mědi, násada z bukového dřeva s povrchovou úpravou.

Rozměr 31 × 20 × 7,5 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

PKS-Bronze logo

  • Výrobce poskytuje záruku 10let na kovové díly (to neplatí na opotřebení materiálu) a 2 roky na dřevěnou násadu.

  • Mají nesrovnatelně delší životnost než železná zařízení.

  • Nepodléhají korozi (také žádná měděnka).

  • Jsou takřka „bezúdržbové“.

  • Pracovní okraje zůstávají déle ostré a lze je opakovaně ostřit znovu. Vyklepáním dochází rovněž ke zhutnění bronzu a tím i ke zvýšení jeho odolnosti a pevnosti.

  • Prací s bronzovým nářadím PKS zavádíte do půdy stopové prvky mědi, která zvyšuje úrodnost půdy, má zásadní roli v enzymatických procesech, zlepšuje stav rostlinstva a zvyšuje úrodnost.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bronzové zahradní náčiní
Hmotnost: 0.21 kg
Rozměr: 31 × 20 × 7,5 cm
Násada: bukové dřevo
Váha: 210 g

logo_PKS

PKS (Pythagoras-Keplerův systém podle Viktora a Waltera Schaubergera - „Společnost pro rozvoj přírodní technologie“ ) 

 Měděné a bronzové nářadí používáme na našem statku již několik let a máme s ním dobrou zkušenost. Proto Vám ho nabízíme pro Vaši práci se zahradou a s krajinou kolem Vás.

Měděné nástroje jsou již svým vzezřením krásné a budí respekt, protože je na nich i vidět, že jsou cenné a vzácné. Práce s nimi je radostí a opatrnost, kterou budí sám materiál, podporuje jejich udržitelnost. Nástroje, které pochází od sdružení PKS jsou bytelné, pevné, tepané a tedy „tvrdé“ a i násady jsou vybírány tak, aby dlouho vydržely.


Lesník a badatel ohledně životních sil Viktor Schauberger nahlédl, že nástroje, které se používají v zemědělství, zanechávají v zemi stopové množství kovu, ze kterého jsou vyrobeny. To pak posiluje v krajině jistou náladu - u železa jde o náladu Marsu, boje a síly. Měď nese náladu Venuše - síly harmonie a krásy. 

Četné výzkumy a studie Viktora Schaubergera vedly k výrobě bronzového zahradního nářadí, které nabízí Johannes Stadler / PKS ze slitiny mědi od roku 1996. 

V padesátých letech bylo provedeno několik pokusů výsadby ve velkém měřítku, které prokázaly významné zvýšení výnosu díky použití zařízení ze slitin mědi pro zpracování půdy. 

Výrobce poskytuje doživotní záruku (= 25 let) na kovové díly a 2 roky na dřevěnou násadu. Nepodléhají korozi a jsou takřka „bezúdržbové“. 

K zachování ostří čepele a trnů je vhodné čas od času okraje vyklepat. Vyklepáním dochází rovněž ke zhutnění bronzu a tím i ke zvýšení jeho odolnosti a pevnosti. Vyklepávání je tedy způsob, jak svůj nástroj stále zkvalitňovat.

PKS-Bronze logoVíce o PKS

 Pythagoras Kepler System

Lesník, přírodovědec a vynálezce Viktor Schauberger získal průkopnické znalosti v různých oblastech (lesnictví, zemědělství, vodní hospodářství a revitalizace vody, volná energie atd.) a zanechal rozsáhlou sbírku spisů. Archiv V. Schaubergera  je po celá desetiletí ve Villa Rothstein, Engleithen poblíž Bad Ischl v horním Rakousku v Solné komoře.

Archiv Viktora Schaubergera původně založil jeho syn, matematik a fyzik Dipl.Ing. Walter Schauberger. Rozvinul živou pedagogickou a výzkumnou činnost. Walter Schauberger přivedl matematické / fyzikální implementace pozorování přírody a teorie svého otce do souladu s harmonickými nálezy Pythagora a Johannese Keplera.

Z úcty k těmto velkým vědcům dal Walter Schauberger domu jméno  PKS  -  Pythagoras  Kepler  Schule. Výsledky výzkumu shrnul pod termín PKS - Pythagoras Kepler System.

Naše kolegyně osobně toto místo navštívila a zanechalo to v ní dojmy, které jsou stále živé: - Je to krásný “zámeček” uprostřed přírody. Místo spravuje (spravoval tehdy?) vnuk Viktora Schaubergera a sám nás tímto místem provázel. Je tam vystaveno mnoho vynálezů, které nikdo nikdy nezačal vyrábět, protože by nebyly dosti ziskové - např. násada na výfuk, kde se spálí všechny zplodiny - je to z mědi, nerezaví to a když si to koupíte, již to není potřeba kupovat podruhé. To se zdá z pohledu tržní ekonomiky nerentabilní. Motory založené na “implozi” - tedy sílu vyrábějící a ne spotřebovávající jsou z tohoto pohledu nehodné dalšího zkoumání. - A podobně. Měděné nástroje jsou vlastně jedním z mála impulsů Viktora Schaubergera, který se prosadil do praxe. - I ony jsou však vyráběny přímo v návaznosti na tento institut, a v relativně malém množství. Jejich kvalita je dána i jejich ručním opracováním, ale i obecně zaměřením lidí, kteří je vyrábí, primárně na kvalitu a ne na zisk. - To je dnes vzácné. 

Proto se dá říci - nevěřte nám, ale ověřte si to sami.                                                                                                               www.pks.or.at

  

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.