Včelí vosk 100% BIO z Afriky, žlutý - vločky 500g

BIO
Neohodnoceno
370 Kč 305,79 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Z oblastí, ve kterých včely staví své dílo po celý rok. V certifikované bio-kvalitě. S jemnou vůní kouře.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% včelí vosk, z BIO-certifikovaného chovu včel, Afrika

S jemnou vůní kouře.

 

Bio-kvalita znamená certifikaci, která má velice přísné podmínky. V této certifikaci jde hlavně o přístup ke krajině či daným zvířatům, který je šetrný k životu a nepoužívá při péči látky životu obecně škodlivé (což je v konvenci běžné). U včel je to spojeno hlavně se šetrným ošetřováním včelstev v jejich nemocích. Zároveň je to více komplikované tím, že včely jsou bezprostředně spojeny s velikým okruhem krajiny okolo nich. Proto bio-certifikace včelích „produktů“ či darů je spojena s podmínkou, že v okruhu několika kilometrů od úlu je jenom bio-certifikované zemědělství anebo chráněná krajinná oblast. To poměrně komplikuje možnost získání této certifikace v Evropě, kde máme zemědělství zamořeno chemií, a bio-pole nejsou až tak rozsáhlé, a ani soustředěné na jedno místo…

Zároveň vzhledem k tomu, že v našich zeměpisných šířkách, kde se včely soustředí na uchovávání zásob na zimu, přibývá ročně v úlech jenom nemnoho vosku. Pro výrobu svic, která je určena i k prodeji, je však zapotřebí vosku mnoho. Existují země, kde včely své dílo staví celý rok, a „sběr vosku“ je tam běžným zaměstnáním. Jde o krajiny, ve kterých není zima jako roční období. Z těchto krajin údajně pochází i včelí vosk, který nabízejí velkoobchodníci v Evropě. Zároveň žádný z nich nechce prozradit svůj zdroj… Takže „zaručený původ včelího vosku“ ve větších množstvích – pokud si člověk nechová stovky včelstev sám, se nám nepodařilo zjistit a z toho co víme, se zaručit nedá.

Když je vosk od konkrétních včelařů, i když zdaleka, dá se o jeho původě vědět víc. Když je vosk opatřen i bio-certifikací, tak se dá vědět, že včelaři, od kterých pochází, se chovají ke svým včelstvem šetrně. - To je zatím jediné, co jsme našli, že se dá zaručit.

Tím, že se v Afrike více pracuje s kouřem při práci se včelami, vosk voní po kouři.

 

Vosk je ve formě „vloček“, což jsou zrnka, přibližně ve tvaru i velikosti čočky.

Vosk je možné rozpustit a odlévat z něj svíčky nebo dekorace do forem na to určených (dle návodu). Je možné použít ho i jinak, vždy dle návodů a za dodržení bezpečnostních pravidel (obklady, masti, apod.). Vosk je hořlavý, proto vyžaduje zvýšenou pozornost při manipulaci s ohněm v jeho blízkosti.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

CAMPHILLSKA-SVICE-LOGO-12-VIOL-BEZvLNKY-18-11-2015cmyk

 

 

 

 

je značka výrobků ze včelího vosku, 

vyráběných svíčkařskou dílnou camphillského společenství.

V tomto společenství, které je zastřešeno spolkem Camphill na soutoku, z.s. v Českých Kopistech u Litoměřic, společně žijí a pracují lidé s běžnými i speciálními potřebami. Věnují se zejména ekologickému zemědělství - zelinářství, ale i zpracování svých výpěstků a práci ve svíčkařské dílně. Probíhá zde i sociální služba Centrum denních služeb, kterou spolek provozuje.

Včely jsou sluneční bytosti pevně spjaté s člověkem. Jsou pro nás symbolem lidské sounáležitosti.

Odjakživa se chovaly na místech setkávání (v chrámech, klášterech, školních zahradách...)

 

V dávných dobách  byl vosk to nejcennější, co nám včely darují: světlo proměněné ve hmotu.

Vyvažoval se zlatem a byl královským darem.

A při hoření svíce se znovu mění zpět na světlo. 

Mysterium.

 Včelí vosk se používá do léčivých mastí a zábalů.

Projasňuje atmosféru v prostoru. Nejen hořením, ale i svou prostou přítomností.

U rozhovoru či u společného jídla hořící svíce podporují atmosféru spojení a vzájemnosti.

Není divu. I z vůně vosku je patrné, že býval slunečním světlem.

Z dokonalého materiálu darovaného včelami pro vás vytváříme svíce a jiné výrobky a jsme vděční za to, že smíme pracovat na tak vznešeném úkolu.

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení