Včelí vosk 100% BIO z Afriky, žlutý - vločky 500g

BIO
Neohodnoceno
370 Kč
Dostupné (>5 ks)

Z oblastí, ve kterých včely staví své dílo po celý rok. V certifikované bio-kvalitě. S jemnou vůní kouře.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% včelí vosk, z BIO-certifikovaného chovu včel, Afrika

S jemnou vůní kouře.

 

Bio-kvalita znamená certifikaci, která má velice přísné podmínky. V této certifikaci jde hlavně o přístup ke krajině či daným zvířatům, který je šetrný k životu a nepoužívá při péči látky životu obecně škodlivé (což je v konvenci běžné). U včel je to spojeno hlavně se šetrným ošetřováním včelstev v jejich nemocích. Zároveň je to více komplikované tím, že včely jsou bezprostředně spojeny s velikým okruhem krajiny okolo nich. Proto bio-certifikace včelích „produktů“ či darů je spojena s podmínkou, že v okruhu několika kilometrů od úlu je jenom bio-certifikované zemědělství anebo chráněná krajinná oblast. To poměrně komplikuje možnost získání této certifikace v Evropě, kde máme zemědělství zamořeno chemií, a bio-pole nejsou až tak rozsáhlé, a ani soustředěné na jedno místo…

Zároveň vzhledem k tomu, že v našich zeměpisných šířkách, kde se včely soustředí na uchovávání zásob na zimu, přibývá ročně v úlech jenom nemnoho vosku. Pro výrobu svic, která je určena i k prodeji, je však zapotřebí vosku mnoho. Existují země, kde včely své dílo staví celý rok, a „sběr vosku“ je tam běžným zaměstnáním. Jde o krajiny, ve kterých není zima jako roční období. Z těchto krajin údajně pochází i včelí vosk, který nabízejí velkoobchodníci v Evropě. Zároveň žádný z nich nechce prozradit svůj zdroj… Takže „zaručený původ včelího vosku“ ve větších množstvích – pokud si člověk nechová stovky včelstev sám, se nám nepodařilo zjistit a z toho co víme, se zaručit nedá.

Když je vosk od konkrétních včelařů, i když zdaleka, dá se o jeho původě vědět víc. Když je vosk opatřen i bio-certifikací, tak se dá vědět, že včelaři, od kterých pochází, se chovají ke svým včelstvem šetrně. - To je zatím jediné, co jsme našli, že se dá zaručit.

Tím, že se v Afrike více pracuje s kouřem při práci se včelami, vosk voní po kouři.

 

Vosk je ve formě „vloček“, což jsou zrnka, přibližně ve tvaru i velikosti čočky.

Vosk je možné rozpustit a odlévat z něj svíčky nebo dekorace do forem na to určených (dle návodu). Je možné použít ho i jinak, vždy dle návodů a za dodržení bezpečnostních pravidel (obklady, masti, apod.). Vosk je hořlavý, proto vyžaduje zvýšenou pozornost při manipulaci s ohněm v jeho blízkosti.

CAMPHILLSKA-SVICE-LOGO-12-VIOL-BEZvLNKY-18-11-2015cmyk

 

 

 

 

je značka výrobků ze včelího vosku, 

vyráběných svíčkařskou dílnou camphillského společenství.

V tomto společenství, které je zastřešeno spolkem Camphill na soutoku, z.s. v Českých Kopistech u Litoměřic, společně žijí a pracují lidé s běžnými i speciálními potřebami. Věnují se zejména ekologickému zemědělství - zelinářství, ale i zpracování svých výpěstků a práci ve svíčkařské dílně. Probíhá zde i sociální služba Centrum denních služeb, kterou spolek provozuje.

Včely jsou sluneční bytosti pevně spjaté s člověkem. Jsou pro nás symbolem lidské sounáležitosti.

Odjakživa se chovaly na místech setkávání (v chrámech, klášterech, školních zahradách...)

 

V dávných dobách  byl vosk to nejcennější, co nám včely darují: světlo proměněné ve hmotu.

Vyvažoval se zlatem a byl královským darem.

A při hoření svíce se znovu mění zpět na světlo. 

Mysterium.

 Včelí vosk se používá do léčivých mastí a zábalů.

Projasňuje atmosféru v prostoru. Nejen hořením, ale i svou prostou přítomností.

U rozhovoru či u společného jídla hořící svíce podporují atmosféru spojení a vzájemnosti.

Není divu. I z vůně vosku je patrné, že býval slunečním světlem.

Z dokonalého materiálu darovaného včelami pro vás vytváříme svíce a jiné výrobky a jsme vděční za to, že smíme pracovat na tak vznešeném úkolu.

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.