Moka káva Papua New Guinea EHP Bio Fairtrade mletá, moka

Akce BIO
Neohodnoceno
180 Kč
Skladem (1 200 g)
PRODUKT JE ZLEVNĚNÝ Z DŮVODŮ VYPRŠENÍ EXPIRACE
 
KÁVA POCHÁZÍ:
z Papuy-Nové Guiney, oblasti Eastern Highlands Province
 
KATEGORIE:
férová zrnková káva
 
KÁVU PRAŽÍME:
středně, vhodné pro moka konvičku
 
CHARAKTERISTIKA:
plné tělo s oříškovými tóny, citrus a mango
 
ODRŮDY:
Typica, Arusha a Bourbon byly zpracovány promytou metodou
 
FAIRTRADOVÍ PĚSTITELÉ:
družstvo HOAC

Detailní informace

Detailní popis produktu

JAK SI KÁVU NEJLÉPE VYCHUTNAT

0400_EA_FB_pripravy na web-MOKA_S

Tuto asijskou kávu pražíme pro přípravu v moka konvičce, jako tureckou kávu, ale určitě ji můžete vyzkoušet i jako espresso. Pro přípravu v moka konvičce zvolte postup nejlépe dle instrukcí výrobce (poměr voda/káva). Doporučujeme vodu předem uvařit zvlášť a až poté horkou nalít do konvičky. Následné samotné "překapání" kávy trvá jen pár minut. Káva díky tomu předem nenavlhne a můžete si její chuť vychutnat o poznání lépe.

 

Jak si u nás vybrat kávu, abyste z ní měli ten pravý chuťový požitek? Pro snadnější orientaci mezi našimi produkty jsme pro vás připravili tento návod.

Rádce při výběru kávy

Doplňkové parametry

Kategorie: Bio-Káva
Hmotnost:: 200 g
Mletí:: mletá, moka káva

 

Fair & Bio pražírna - 100% férová káva                     slusnafirma_clenove_logoSnímek obrazovky 2019-09-19 v 19.19.36logo EKvW

Jsou sociální podnik a první družstevní pražírna v ČR. Praží kávu s certifikací Fairtrade a zaměstnávájí lidi se zdravotním znevýhodněním. Prosazují ekonomickou, sociální a ekologickou udržitelnost.

Férová káva jedna radost

Praží kávu ve středočeském Kostelci nad Labem: pro kavárny, firemní anebo domácí spotřebu. Je ručně balená osobami se zdravotním znevýhodněním, které práce naplňuje. Všem tak dělá radost nejen kvalitní férová káva, ale i samotné prostředí pražírny, kde od jejího vzniku v roce 2013 spolupracují lidé s mentálním a fyzickým handicapem. Fair & Bio družstvo, pod kterým pražírna funguje, bylo založeno v roce 2011.

Podporujeme spravedlivé nastavení obchodu a důstojnou práci, proto mají všechna Fair & Bio zrnka certifikaci Fairtrade. Záleží nám na naší planetě, proto je drtivá většina našich káv pěstována ekologicky. Ukazujeme cestu od pěstitelů ke spotřebitelům jako transparentní a nejkratší možnou. Jde nám o naši společnost, proto jsme se zapojili do sociálního podnikání a dáváme šanci lidem, kteří ji zpravidla nedostávají.

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.